tel: 663 803 028
email: kancelaria@pawelbujko.pl
Kancelaria Radcy Prawnego
w Giżycku i Olsztynie

Sprawy rodzinne

Rozwody – Olsztyn, Giżycko

Kancelaria Pawła Bujko specjalizuje się również w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego. Udzielamy porad prawnych, sporządzamy niezbędne pisma i wnioski w toku postępowania sądowego, a w razie potrzeby prowadzimy mediacje i negocjacje. Specjalizujemy się w szczególności w sprawach dotyczących rozwodów.

Ze sprawami rozwodowymi często wiąże się konieczność ustalenia władzy rodzicielskiej i alimentów. W tym zakresie prowadzimy sprawy o przyznanie, pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej, ale też wszelkie sprawy związane z alimentami – o ich przyznanie, podwyższenie, obniżenie czy te związane ze stwierdzeniem ich wygaśnięcia.

W zależności od sytuacji porady prawne z zakresu prawa rodzinnego, prawa spadkowego, jak i windykacji czy też obsługi prawnej firm świadczymy podczas spotkań w kancelarii lub, w przypadku jedynie chęci uzyskania wsparcia lub poznania możliwych rozwiązań, za pomocą e-usług – wówczas spotkanie odbywa się przy wykorzystaniu poczty elektronicznej bądź platform takich jak Zoom, Facebook i Whatsapp.

Rozwody – z orzeczeniem o winie i bez orzekania o winie

Rozwody należą do jednych z najdelikatniejszych spraw z zakresu prawa rodzinnego. Właśnie w tego typu sprawach niezbędna jest pomoc doświadczonego radcy prawnego, który pomoże w przejściu przez cały, często długi i trudny proces – chroniąc interesy swojego Klienta i działając zgodnie z prawem. 

Decydując się na nawiązanie współpracy z naszymi radcami prawnymi specjalizującymi się w rozwodach, mogą Państwo liczyć na pomoc w rzeczowym przeanalizowaniu sytuacji, a tym samym i przedstawienie realnego przebiegu postępowania. W trosce o dobro naszych Klientów przygotowujemy wszelkie pisma sądowe, doradzamy w kwestii najkorzystniejszego sposobu rozwiązania małżeństwa i podpowiadamy, jak postępować w toku całego procesu. 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych, w których na zgodny wniosek stron nie orzekano o winie za rozkład pożycia małżeńskiego, jak i spraw spornych – z orzeczeniem o winie. 

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie sprawy rozwodowej radcy prawnemu?

Sprawy rozwodowe, ze względu na materię jakiej dotykają, bardzo często wiążą się z dużym stresem oraz negatywnymi emocjami, co wpływa nie tylko na przebieg samego postępowania, ale co gorsze, może zakłócić rzetelne i merytoryczne przedstawienie sytuacji przed sądem. Jest to jeden z powodów, który przemawia za skorzystaniem z pomocy radcy prawnego specjalizującego się w rozwodach. Wsparcie specjalisty zapobiegnie emocjonalnym, często mającym negatywne konsekwencje działaniom.

Wśród pozostałych korzyści, jakie wiążą się z powierzeniem prowadzenia sprawy rozwodowej radcy prawnemu, wyróżniamy:

Radca prawny zajmie się wszelkimi formalnościami, będzie należycie reprezentował klienta  przed Sądem i sporządzał pisma sądowe. Podpowie, jakie dowody warto zgromadzić i przygotuje szczegółowy plan działania. Zajmie się także wiążącą się z rozwodem kwestią podziału majątku

W przypadku pytań i wątpliwości – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Masz pytania?

Giżycko

Radca Prawny Paweł Bujko

ul. Warszawska 6/4

11-500 Giżycko

kancelaria@pawelbujko.pl

tel.: 663 803 028

 

 

Olsztyn

Radca Prawny Paweł Bujko

ul. Lanca 3 lok.1

10-528 Olsztyn

kancelaria@pawelbujko.pl

tel.: 663 803 028