tel: 663 803 028
email: kancelaria@pawelbujko.pl
Kancelaria Radcy Prawnego
w Giżycku i Olsztynie

Windykacja należności

Windykacja należności – pomoc w odzyskaniu długu

Nasza kancelaria świadczy usługi w zakresie windykacji należności. W przypadku Klientów indywidualnych zajmujemy się dochodzeniem wszelkiego rodzaju wierzytelności z tytułu zawieranych umów oraz prowadzeniem sprawnej windykacji należności Klientów od postępowania sądowego po etap egzekucji. W ramach obsługi prawnej świadczonej na rzecz przedsiębiorców oferujemy natomiast wsparcie w dochodzeniu wierzytelności z tytułu prowadzonej działalności w szczególności poprzez prowadzenie szybkich postępowań w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym.

Naszym celem jest zapewnienie Klientowi wsparcia w sprawnym i szybkim oraz zgodnym z obowiązującymi przepisami odzyskaniu długu, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ponoszonych kosztów. W praktyce często koszty związane z odzyskaniem długu są przerzucane na dłużnika, stąd też nasi Klienci ponoszą możliwie najniższe koszty w tym zakresie.

Etapy procesu windykacji

W pierwszej kolejności stawiamy na polubowne załatwienie sprawy. Dopiero w momencie uzyskania pewności, że podjęte działania nie przyniosą zamierzonych skutków, decydujemy na kroki sądowe.

W razie braku możliwości porozumienia z dłużnikiem podejmujemy działania w celu wytoczenia powództwa o zapłatę. W pierwszej kolejności zawsze zmierzamy do maksymalnego uproszczenia sprawy, aby mogła się ona zakończyć szybko i przy jak najmniejszym nakładzie kosztów klienta. W szczególności o ile jest to możliwe – kierujemy pozew do Elektronicznego Postępowania Upominawczego. 

Po uzyskaniu korzystnego dla klienta rozstrzygnięcia wszczynamy postępowanie egzekucyjne, zlecając je sprawdzonym komornikom sądowym, do których mamy zaufanie. 

Jak długo trwa windykacja należności?

Czas trwania procesu windykacji jest zróżnicowany i zależy od:

Od wniesienia powództwa do Sądu do etapu egzekucji zajmuje ona średnio kilka miesięcy. Stosujemy w znacznym stopniu zautomatyzowaną organizację procesu windykacyjnego, aby kolejne jego etapy następowały sprawnie. 

Windykacja należności z pomocą radcy prawnego

Po pomoc radcy prawnego w sprawie windykacji należności warto sięgnąć przede wszystkim w sytuacji, gdy dotychczas podjęte starania i upomnienia nie przyniosły rezultatu, a dłużnik nadal nie podejmuje działań zmierzających do spłaty należności. Nasz zespół radców specjalizujących się w windykacji należności dokładnie przeanalizuje Państwa sytuację, zajmie się wszelkimi formalnościami i przygotuje najlepszą strategię działania. 

Skorzystanie z pomocy radcy prawnego pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i stres związany z podejmowaniem działań windykacyjnych na własną rękę, ale w większości przypadków skrócić czas trwania całego procesu i znacznie zwiększyć szanse na odzyskanie wierzytelności.

W przypadku pytań i wątpliwości – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Masz pytania?

Giżycko

Radca Prawny Paweł Bujko

ul. Warszawska 6/4

11-500 Giżycko

kancelaria@pawelbujko.pl

tel.: 663 803 028

 

 

Olsztyn

Radca Prawny Paweł Bujko

ul. Lanca 3 lok.1

10-528 Olsztyn

kancelaria@pawelbujko.pl

tel.: 663 803 028